29 września 2024 r.
Światowy Dzień Turystyki
27.09.2024W piątek 27 września 2024 r. odbyło się w sali gimnastycznej naszej szkoły, obfitujące w rozmaite atrakcje, spotkanie z okazji Światowego Dnia Turystyki.
Przypomnijmy, że w tym dniu, corocznie, począwszy od 1979 roku, dzięki Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), obchodzimy wyjątkowe święto turystyki. Polska należy do tej organizacji od daty jej założenia.
Propagowanie wiedzy na temat turystyki i podkreślanie jej zalet jest bardzo ważne. Podróżowanie, i to w nawet najbardziej odległe zakątki świata, stało się powszechne. Istotne jest jednak, abyśmy przemierzali nasz urokliwy kraj oraz inne części świata w racjonalny sposób.
Przedstawiciele Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska, a także nasze uczennice, przygotowali na ten dzień wiele wydarzeń, które poszerzyły naszą wiedzę na temat szeroko pojętej turystyki, a także z pewnością zainspirowały wielu do planowania kolejnych wycieczek i podróży. Niezwykle ciekawe prelekcje, prezentacje multimedialne, rajd rowerowy dla młodzieży, a także wiele innych wartościowych punktów znalazło się w programie dzisiejszego spotkania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia
Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Pytel
10
Dzień Patrona Szkoły
27.09.2024W piątek 27 września odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły – 18 Dywizji Piechoty. Uroczystość ta została zapoczątkowana, wraz z nadaniem imienia szkole, 11 października 2023 r., w którym to dniu szkoła zyskała patrona, jak również nowy sztandar.
Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 2TA (Wanesa Berkowska, Julia Jankowska, Julia Kaszuba, Weronika Mroczkowska, Adrian Ramotowski, Piotr Wiski i Oliwia Zaruska) wraz z wychowawczynią Panią Moniką Pytelską. Do części oficjalnej dołączył Konrad Bronowicz z klasy 2TC.
Uroczystość zaczęła się od przywitania gości, Pana ppłka Bogdana Oźlańskiego, Pana ppłka Henryka Oleksego oraz Pana mjra Jana Krysiuka, wprowadzenia sztandaru i uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali dorobek 18 Dywizji Piechoty na przestrzeni lat, recytując wiersze o bohaterstwie żołnierzy. Po części o tematyce historycznej, nastąpiła część artystyczna. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Jakub Cwalina z klasy 1TR, Bartosz Gorzoch z 2TL, Kinga Kossakowska z 2TL OPW, Agnieszka Rogowska z 3TRach. oraz Julia Jerzyło, Julia Komosińska i Kornelia Zalewska z 3TT. Na instrumentach zagrali: Mikołaj Ruszczyk z klasy 2TL, Jakub Warchoł z 3TR i Adam Górski z 4TL OPW. Obsługą sprzętu zajęli się Bartosz Listowski i Szymon Szczyrski z klasy 2TR.
Apel zakończył się podsumowaniem uroczystości przez Panią dyrektor Magdalenę Karwowską.
Tekst: Monika Pytelska
Zdjęcia i wideo: Bartłomiej Pytel
1
Zawody przełajowe
26.09.202424 września 2024 r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyła się rywalizacja uczniów w Drużynowym Biegu Przełajowym o Mistrzostwo Miasta Łomży.
Zawodnicy pokonywali dystans ponad 600 metrów, walcząc o zwycięstwo.
Nasi reprezentanci konkurowali z uczniami trzech łomżyńskich szkół ponadpodstawowych – Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – dziewcząt i chłopców.
Skład żeński, który wywalczył III miejsce: Borawska Amelia, Brulińska Natalia, Ciecierska Amelia, Kołota Maja, Kwiatkowska Maja, Nerowska Wiktoria, Nikonowicz Ewelina, Parzych Klaudia, Siedlecka Marta, Skrodzka Natalia, Sobuta Karolina, Zalewska Wioletta, Zaręba Oliwia
Skład męski, który wywalczył II miejsce: Brzózka Błażej, Brzózka Gabriel, Butkiewicz Damian, Ciuchnicki Jakub, Cwalina Dawid, Dąbrowski Szymon, Dobrogowski Paweł, Gałązka Konrad, Jachyra Oskar, Karwowski Karol, Kiernozek Mateusz, Kochanowski Jakub, Konopka Karol, Kowalczyk Damian, Kryś Dominik, Plona Dominik, Rurkowski Marcel
Podczas tego wydarzenia dało się zauważyć determinację naszych uczniów, którym zależało na to tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Mimo poważnej atmosfery, drużyna bardzo dobrze się bawiła.
Jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów w sporcie
Tekst: Maja Kwiatkowska z kl. 3TL OPW
Zdjęcia: Grzegorz Bielicki
VIII Pętla Taktyczna GROM 2024
26.09.2024620 września 2024 r. uczniowie klas OPW reprezentowali naszą szkołę w zawodach militarnych VIII Pętli Taktycznej GROM 2024, organizowanych przez Fundację Niezapomniani w ośrodku GROM w Czerwonym Borze. W rywalizacji udział brały 6-osobowe zespoły: 3 chłopców + 3 dziewczęta. Trasa zawodów liczyła około 15 km. Na trasie znajdowały się stacje z zadaniami np. strzelanie do celu, udzielanie pierwszej pomocy, łamigłówka, wiązanie węzłów i inne. Oprócz tego należało pokonać wysokie wzniesienia na żwirowni w sztucznym zadymieniu, przejść zbiornik wodny z całym ekwipunkiem czy pokonać ponad 300-metrowy tor przeszkód. Zawody są niesamowicie wyczerpujące. Upał tego dnia dodatkowo utrudniał rywalizację.
Do zawodów zgłoszone zostały trzy drużyny z naszej szkoły, jednak organizator ostatecznie dopuścił jedną ekipę. Na zawody wyjechały dwie drużyny, ponieważ istniała szansa, że drugiej drużynie również uda się wystartować. Na miejscu okazało się jednak, że wystartować mogła tylko jedna.
Szacunek i słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom z obydwu drużyn. Tym, którzy startowali – za wytrwałość, hart ducha, wolę walki, współpracę, i oczywiście za ukończenie tych morderczych zawodów. Zawodnikom drugiej drużyny – za doping, motywację oraz wsparcie kolegów i koleżanek startujących w zawodach.
Za wcześniejszą selekcję, organizację wyjazdu i przygotowanie ekip odpowiedzialni byli Panowie Grzegorz Bielicki, Sebastian Dąbrowski oraz Piotr Rogalski.
Tekst i zdjęcia: Piotr Rogalski
Szlakiem 18 Dywizji Piechoty
26.09.2024Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży – „Ekonomik” rozpoczęło realizację kolejnej edycji projektu historycznego „ZIEMIA ŁOMŻYŃSKA – NASZA MAŁA OJCZYZNA”, którego celem jest przybliżenie młodzieży „sylwetki” patrona szkoły, 18 Dywizji Piechoty, której historia ściśle związana jest z ziemią łomżyńską. Uczniowie klas pierwszych, bo do nich skierowany jest projekt, będą mogli poznać proces formowania się Dywizji oraz jej szlak bojowy, który jest jednym z najbardziej chwalebnych czynów żołnierzy września 1939 r., po napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę.
Zapraszamy na Światowe Dni Turystyki
24.09.2024Zapraszamy na Światowe Dni Turystyki, które odbędą się w naszej szkole 27 września 2024 r. (piątek) i rozpoczną o godzinie 11:00.
W tym dniu, corocznie, już od 1979 roku, dzięki Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), obchodzimy wyjątkowe święto turystyki. Polska jest członkiem tej organizacji od daty jej powstania.
Podróżujemy coraz częściej i w coraz bardziej odległe miejsca. Należy jednak pamiętać o tym, abyśmy robili to świadomie. Upowszechnianie wiedzy na temat turystyki oraz podkreślanie jej zalet jest niezbędne.
Przedstawiciele Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska przygotowali na ten dzień wiele wydarzeń, na które serdecznie zapraszają do naszej szkoły, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 im. 18 Dywizji Piechoty w Łomży.
Tekst: Bartłomiej Pytel
V Łomżyński Marsz Pamięci Sybiru
27.09.2024Dzień Sybiraka, obchodzony corocznie 17 września, tj. w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę w 1939 r., upamiętnia wszystkich naszych Rodakow zesłanych w czasie II wojny światowej w głąb terytorium Zwiazku Sowieckiego.
W tegorocznym V Łomżyńskim Marszu Pamięci Sybiru i obchodach Dnia Sybiraka wzięli udział Pan Dyrektor Paweł Drożyner oraz poczet sztandarowy naszej szkoły złożony z uczniów klasy 2 TL OPW wraz z opiekunem Panem Sebastianem Dąbrowskim.
Zdjęcie: mylomza.pl
Na festynie „Pupile Wety”
23.09.2024W środę 18 września, na zaproszenie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, uczniowie klasy 2TCR z wychowawczynią Panią Lidią Drozdowską, wzięli udział w festynie pod hasłem „Pupile Wety”.
Imprezę zorganizowano po raz 18., z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zwierząt. Wszystko zostało zapoczątkowane na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory, co roku, wszystkie zwierzęta mają swoje święto. Jego celami są przypominanie i uświadamianie, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają swoje prawa m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a także mobilizowanie do niwelowania niewłaściwych zachowań wobec naszych mniejszych przyjaciół.
Z tej okazji Weta zaprosiła pupili swoich uczniów w szkolne progi. Trzeba przyznać, że przybyli licznie. Nasi uczniowie mogli zobaczyć mnóstwo psów, kotów, kozy, a nawet kury. W budynku, na posesji szkoły, było mini zoo, a tam węże, jaszczurki i ślimaki. Na zewnątrz goście mogli pojeździć konno lub na kucykach. Oprócz licznych atrakcji, takich jak namioty z wystawami, loterie, konkursy, ciasto i kawa, była też możliwość spotkania przedstawicieli policji z psem tropiącym oraz członków Grupy Ratowniczej Nadzieja. Ponadto nasi uczniowie grali w piłkę z kolegami z Wety i oglądali pokaz doświadczeń chemicznych.
Zorganizowano również zbiórkę datków na rzecz schroniska fundacji „Pod Psią Gwiazdą” w Kłodzku, które ucierpiało w tegorocznej powodzi.
Nasza młodzież świetnie się bawiła.
Dziękujemy bardzo za zaproszenie
Tekst i zdjęcia: Lidia Drozdowska
7
Narodowe Czytanie 2024
21.09.2024W piątek 20 września 2024 r. społeczność szkolna Ekonomika miała przyjemność uczestniczyć w Narodowym Czytaniu „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Ta ogólnopolska akcja publicznej lektury, wybitnych polskich dzieł literatury, odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej od 2012 roku.
Program tegorocznego wydarzenia został opracowany przez Panią Natalię Przestrzelską. Społeczność szkolna miała możliwość zapoznać się z fragmentami romantycznego utworu na zajęciach z wychowawcą, a w trakcie długiej przerwy wysłuchała krótkiej prelekcji na temat powstania utworu oraz monologu Kordiana na szczycie Mont Blanc. Osoby chętne mogły natomiast otrzymać pieczęć okolicznościową na prywatnym egzemplarzu dramatu.
Tegoroczna edycja nie tylko promowała czytelnictwo w naszej szkole, ale również świadomość, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski.
Tekst i zdjęcia: Natalia Przestrzelska
Aneta Góralczyk w Kadrze Narodowej B PZLA
16.09.2024Jest nam niezmiernie miło cieszyć się sukcesem uczennicy klasy 2TL.
Aneta Góralczyk uzyskała 31 sierpnia 2024 r., podczas mityngu lekkoatletycznego w Radomiu, pod nazwą „Witaj Szkoło na Sportowo i Wesoło”, awans do Kadry Narodowej B Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
W trakcie zawodów skoczyła w dal 5,29 m w kategorii K U18 i tym wynikiem ustanowiła swój rekord życiowy.
Aneta na co dzień trenuje w klubie ŁKS Narew Łomża pod okiem trenera Jana Kotowskiego.
Tekst: Katarzyna Szymańska
Zdjęcia: Aneta Góralczyk i portal 4lomza.pl
Pomagamy powodzianom
16.09.2024W związku z sytuacją powodziową w południowo-zachodniej części Polski, w dniach 17, 18 i 19 września (od wtorku do czwartku) w bibliotece szkolnej prowadzimy zbiórkę dla powodzian z Czechowic-Dziedzic, miasta partnerskiego Łomży. Pracownicy Urządu Miejskiego w Łomży odbiorą nasze dary i zawiozą do potrzebujących.
Co przynosimy?
Żywność długoterminową:
- konserwy mięsne i rybne,
- makarony, ryż, kasze,
- cukier, mąkę, płatki śniadaniowe,
- żywność dla dzieci (kaszki, słoiczki),
- produkty hermetycznie zapakowane (np. bakalie, batony energetyczne).
Środki chemiczne i higieny osobistej:
- proszki do prania, płyny do naczyń,
- środki czyszczące (płyny, żele, środki do dezynfekcji),
- mydła, szampony, żele pod prysznic,
- szczoteczki i pasty do zębów,
- ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane,
- środki higieniczne dla kobiet oraz pieluchy dla dzieci.
Uwaga! NIE zbieramy odzieży i wody butelkowanej.
Kampania społeczna: Jaka jest przyczyna bólu głowy?
16.09.2024Kampania # Jaka jest przyczyna bólu głowy? ma na celu budowanie świadomości i edukowanie społeczeństwa w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Łomży.
Problem pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży narasta i jest coraz bardziej dostrzegalny, wymagając zdecydowanych działań. Tę potrzebę dostrzegają rodzice, nauczyciele i specjaliści.
- To zagadnienie wieloczynnikowe - mówi Kamil Kamiński, psycholog pracujący z dziećmi i młodzieżą oraz społecznik. - Po pierwsze zwiększyła się świadomość rodziców i dzieci odnośnie zdrowia psychicznego. O wielu sprawach, które wcześniej były tematami tabu, mówi się teraz otwarcie, a na pewno pomaga to, że o wiele więcej teraz dostrzegamy. Druga kwestia to skomplikowaność świata, gdzie dochodzą jeszcze media społecznościowe, również wpływające na młodych ludzi. Oczywiście również w sposób pozytywny, bo przybliżają do wiedzy i będąc w Łomży można posłuchać wykładu z Wielkiej Brytanii, ale niosą też wiele niebezpieczeństw, jak dostęp do zagrażających treści, cyberprzemoc, manipulacje, itd. Kolejnym aspektem jest bardzo napięta sytuacja międzynarodowa, co też generuje dużo lęku, związanego choćby z wojną w Ukrainie. Izolacja związana z covidem też wpłynęła negatywnie na wszystkich, nie tylko na dzieci, ale też osoby dorosłe. No i katastrofa klimatyczna, kolejny bardzo ważny i niepokojący młodych ludzi problem. Te wszystkie czynniki sprawiają, że stan psychofizyczny dzieci ulega zmianie.
Pandemia to wszystko uwypukliła, a nauczanie zdalne nie tylko sprawiło, że dzieci i młodzież zaczęli spędzać jeszcze więcej czasu przed komputerami, ale też zaczęli się jeszcze bardziej izolować, unikać kontaktu z rówieśnikami, a naturalne więzi społeczne między kolegami i koleżankami z klasy czy szkoły zaczęły zanikać.
Projekt pn. Inicjatywa uchwałodawcza na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża! został dofinansowany ze środków pochodzących z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2023.
Konsultacje psychologiczne dla rodziców
Debata „Psychoedukacja jako forma promocji zdrowia dzieci i młodzieży w mieście Łomża”
My, uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży, ślubujemy…
13.09.2024W piątek 13 września 2024 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 im. 18 Dywizji Piechoty w Łomży.
Ślubowanie złożyło 71 uczniów klas 1TA, 1TL, 1TL OPW, 1TC i 1TR, którzy obiecali w obecności wychowawców (Pani Sylwii Wądołowskiej, Pani Anety Drozd, Pana Bartłomieja Pytla) oraz rodziców i opiekunów rzetelnie pracować nad wzbogacaniem wiedzy i rozwijaniem umiejętności, dbać o honor i dobre imię szkoły, cenić jej tradycje, postępować uczciwie i sprawiedliwie oraz szanować siebie i innych.
Pan dyrektor wygłosił przemówienie do zgromadzonych na uroczystości, serdecznie powitał rodziców i opiekunów, przedstawił wyniki egzaminów zewnętrznych: zawodowych i maturalnych oraz osiągnięcia naszych uczniów.
Po wyprowadzeniu sztandaru swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Jakub Cwalina z klasy 1TR, Bartosz Gorzoch z klasy 2TL i Piotr Jasiński z klasy 3TL.
Po uroczystości odbyły się pierwsze zebrania rodziców uczniów klas I z wychowawcami.
Tekst: Bartłomiej Pytel
Zdjęcia: Bartłomiej Pytel i Magdalena Karwowska
4
List Podlaskiego Kuratora Oświaty
06.09.2024Uprzejmie prosimy o przeczytanie treści listu Podlaskiego Kuratora Oświaty, Pani Agnieszki Krokos-Janczyło, skierowanego do społeczności szkolnej oraz obejrzenia załączonego spotu.
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie,
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025 pragnę skierować do Państwa słowa powitania w tym wyjątkowym czasie pełnym nadziei, wyzwań, ale przede wszystkim nowych możliwości. Nowy rok szkolny, to moment, w którym wszyscy – uczniowie, nauczyciele i rodzice – wspólnie wkraczamy na ścieżkę dalszej edukacji i rozwoju.
2 września 2024 r., podczas uroczystej Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2024/2025, miałam przyjemność zaprezentować wyjątkowy spot, który w formie linku został załączony do niniejszego listu.
Ten krótki film niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, które chciałabym, aby trafiło do jak najszerszego grona odbiorców:
„Używany plecak niesie te same marzenia co nowy. Wszyscy jesteśmy równi.”
To krótkie zdanie wyraża głęboką prawdę o wartości każdego dziecka, niezależnie od jego sytuacji materialnej, pochodzenia czy warunków, w których dorasta. Wszyscy uczniowie mają prawo do równych szans w dostępie do edukacji i rozwoju osobistego, a edukacja, która jest fundamentem rozwoju każdego młodego człowieka, zaczyna się przecież w domu, w miejscu, w którym rodzina odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw i wartości.
Dlatego też, wspieranie dzieci w ich codziennych wyzwaniach, troska o ich marzenia i aspiracje to nasza wspólna odpowiedzialność – rodziców, nauczycieli i całego środowiska szkolnego.
W spocie, do obejrzenia którego gorąco zachęcam, będą Państwo mieli okazję zobaczyć między innymi Pana Wojciecha Nowickiego, Mistrza Olimpijskiego, który podkreśla tę niesamowicie istotną i ważną rolę rodziny, słowami:
„Edukacja zaczyna się w domu.”
Pan Nowicki, jako osoba, która osiągnęła szczyty sportowych sukcesów dzięki wytrwałości i wsparciu bliskich, jest doskonałym wzorem dla uczniów, by pokazać im, że z odpowiednią pomocą mogą realizować swoje marzenia.
Gościnnie wystąpiła również Pani Barbara Nowacka, Minister Edukacji, której obecność podkreśla wagę wspólnej odpowiedzialności za edukację młodego pokolenia. Jej udział w tym projekcie symbolizuje wsparcie i zaangażowanie na najwyższym szczeblu w budowanie lepszych warunków do nauki dla wszystkich dzieci, bez względu na ich sytuację materialną czy pochodzenie. Pani Minister, w swoich wystąpieniach, wielokrotnie podkreślała, że równy dostęp do edukacji to priorytet, a działania, które promują równość i szanse dla wszystkich uczniów, są kluczowe dla przyszłości naszego kraju.
Przesłanie spotu, podkreślające równość w edukacji, wpisuje się w szerszą politykę Ministerstwa Edukacji Narodowej, która dąży do budowania wspólnej, otwartej i przyjaznej przestrzeni edukacyjnej dla każdego dziecka.
Na koniec pragnę wszystkim Dyrektorom przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych w województwie podlaskim, życzyć optymizmu, ale też siły, wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionej misji. Wasze zaangażowanie i codzienna praca są kluczowe dla sukcesów uczniów i funkcjonowania szkół.
Dziękuję za Wasze poświęcenie i determinację w tworzeniu środowiska sprzyjającego nauce i rozwojowi młodego pokolenia.
Nauczycielom oraz rodzicom życzę satysfakcji z podejmowanych działań oraz owocnej współpracy, która pozwoli nam wszystkim budować lepszą przyszłość.
Natomiast Wam drodzy uczniowie, życzę przede wszystkim, abyście w szkole odnaleźli przestrzeń zarówno do rozwijania pasji, czerpania radości z nauki, odkrywania swoich talentów, ale też do nawiązywania i budowania relacji z innymi uczniami i nauczycielami. Jesteście sobie wsparciem i jako grupa rówieśnicza słuchajcie siebie nawzajem, obdarzajcie sympatią i szacunkiem.
Trzymajcie za siebie kciuki w pokonywaniu trudności dnia codziennego!
Z poważaniem
Agnieszka Krokos-Janczyło
Podlaski Kurator Oświaty
/podpisany cyfrowo/
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
02.09.2024W pogodny i ciepły poranek 2 września ponad sześciuset uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 im. 18 Dywizji Piechoty w Łomży oraz ich nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny.
Zebranych na placu apelowym serdecznie powitał dyrektor szkoły Pan Paweł Drożyner. Społeczność szkolna wysłuchała okolicznościowego przemówienia Pana dyrektora, treści listów, które skierowali do nas Ministra Edukacji Narodowej Barbara Nowacka oraz Prezydent Miasta Łomży dr Mariusz Chrzanowski, a także pokrzepiających słów księdza Grzegorza Kierskiego.
W uroczystości wzięła udział również Pani kpr. Monika Bazydło, która odczytała pismo Pana ppłka Bogdana Oźlańskiego, Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży.
Bukiety kwiatów oraz gromkie brawa otrzymali Pan Krzysztof Domalewski, który zakończył pracę na stanowisku wicedyrektora szkoły oraz Pani Magdalena Karwowska, która od bieżącego roku szkolnego pełni tę funkcję.
Tekst: Bartłomiej PytelZdjęcia: Bartłomiej Pytel i Michał Polkowski
10
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie