• Ekonomik na Lubelszczyźnie w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę

•

W dniach 9-10 listopada 45 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. Magdaleny Kamińskiej, p. Justyny Zaczek, p. Agnieszki Leśniewskiego i p. Anny Klimaszewskiej pojechało na 2-dniową wycieczkę na Lubelszczyznę w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę".

W ramach zadania uczestnicy wycieczki wyjechali do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Lublina i Kozłówki, gdzie w ciągu 2 dni poznaliśmy historię, tradycję i walory turystyczne regionu.

Pierwszym punktem programu był Kazimierz Dolny, który urzekł nas niesamowitym klimatem. Rozpoczęliśmy od degustacji kuchni regionalnej - słynnego forszmagu i cebularza. Zobaczyliśmy Rynek z renesansowymi kamienicami oraz kościół farny. Weszliśmy na Górę Trzech Krzyży, skąd rozciągał się piękny widok na miasteczko i dolinę Wisły. Odwiedziliśmy ruiny zamku z basztą, po czym udaliśmy się w kierunku Nałęczowa, jednego z najpopularniejszych uzdrowisk funkcjonujących w Polsce. Pani przewodnik umilała czas i zasypała nas coraz to ciekawszymi historyjkami.

Nasz program na drugi dzień po pysznym śniadaniu zaczęliśmy realizować od odwiedzin jednego z największych skansenów w Polsce. Muzeum Wsi Lubelskiej to miejsce, w którym poznaliśmy kulturową różnorodność województwa.

Spacer z niesamowitym, pełnym ekspresji przewodnikiem po Zamku Lubelskim, Starym Mieście, Rynku i urokliwych uliczkach Lublina na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wisienką na torcie naszej wycieczki był zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamojskich z zachowanym autentycznym wystrojem z przełomu XIX i XX wieku.

Po zakończeniu zwiedzania ruszyliśmy w drogę powrotną z kolejnymi pomysłami na poznanie Polski.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Studia Podróży Natalia za wspaniałą przygodę oraz współpracę z samymi profesjonalistami i pasjonatami.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do albumu fotograficznego:

Tekst i zdjęcia: Magdalena Kamińska

.